Owoce acai są w ostatnim dziesięcioleciu hitem przyspieszającym redukcje wagi. Te niewielkich rozmiarów owoce zwykle w naszym kraju można kupić w postaci kapsułek z zawartością jagód, albo soku. Nie każdy zna dodatkowe właściwości tych jagód, występujących jedynie na płodnych glebach lasów południowoamerykańskich. A właściwie rdzenni mieszkańcy tego regionu Ameryki Południowej wykorzystywali je już w XIX stuleciu, głównie w kłopotach żołądkowych, bądź problemach skórnych. Owoce acai są źródłem elementów odżywczych, które są niezastąpione dla poprawnego działania organizmu. Oprócz antyoksydantów z działaniami przeciwutleniającymi, wpływającymi na minimalizowanie ryzyka rozwoju takich schorzeń jak cukrzyca, jaskra, opryszczka, spadek odporności czy też choroby układu sercowo-naczyniowego, rak, w swoim składzie posiadają 18 aminokwasów. Jagody i kwasy omega w nich się znajdujące wzmagają działanie mózgu, wzmagają koncentrację, mają też znaczenie dla kondycji włosów, skóry i paznokci.

Jagody to znaczne złoże witamin z grupy A, B i C które mają znaczenie w wielu procesach toczących się w ludzkim ustroju.

W końcu jagody acai odgrywają rolę w redukcji masy ciała.

Oczywiście uzyskanie zamierzonego celu nie jest realne bez wdrożenia odpowiedniego odżywiania i aktywności.

Niemniej dzięki zawartości błonnika, a w łączonych odżywkach także chromu, kofeiny z owocami acai odchudzanie będzie łatwiejsze.

Wokół owoców Acai rosnie mnóstwo opowieści. Warto podkreślić, że same owoce nie spowodują chudnięcia, ani też nie wyleczą wymienianych chorób, czy nowotworów. Mają za cel intensyfikować te procesy..